Munduk
Bowl 19xH8cm grey Munduk
This rustic collection in strong chip-resistant porcelain immediately adds character to your table! The characteristic upstanding rim ensures the stackability of the items and it guarantees multiple food presentation and plating techniques. All products within the Munduk collection are finished with a reactive glaze. Therefore they look slightly different, but fit beautifully together. The dark green swirls will emmerse you into the mystic world of tableware. The grey variant is a secured choice for every dining facility.Purchasing this collection entitles you to a 2-year Edge Chip Warranty.
14.95
(zzgl. MwSt)
Wird geladen …
This rustic collection in strong chip-resistant porcelain immediately adds character to your table! The characteristic upstanding rim ensures the stackability of the items and it guarantees multiple food presentation and plating techniques. All products within the Munduk collection are finished with a reactive glaze. Therefore they look slightly different, but fit beautifully together. The dark green swirls will emmerse you into the mystic world of tableware. The grey variant is a secured choice for every dining facility.Purchasing this collection entitles you to a 2-year Edge Chip Warranty.
| SKU | 604370 |
|---|---|
| Marke | Fine2Dine |
| Kollektion | Munduk |
| Produkttyp | Schüssel |
| Neueste | 15.06.2022 |
| Hauptfarbe | Grau |
| Farben | Grau |
| Hauptmaterial | Porzellan |
| Materialien | Porzellan |
| Finish | Reaktive Glasur |
| Form | Rund |
| Kommerzielle größe | 19xH8cm |
| Hergestellt in | China |
| Durchmesser | 19 cm |
| Länge (cm) | 19 |
| Breite (cm) | 19 cm |
| Höhe (cm) | 8 cm |
| Inhalt (cl) | 110 |
| Gewicht | 0,81 kg |
| Spülmachinenbeständig | Ja |
| Doppelwandig | Nein |
| Lebensmittelecht | Ja |
| Geschenkkarton | Nein |
| Handgefertigte merkmale | Nein |
| Mikrowellenbeständig | Ja |
| Backofenbeständig | Nein |
| Aus recyceltem material | Nein |
| Mengenstaffeln | 4 |
| Barcode des Artikels | 5410595748310 |
Inner carton
| Barcode: | 25410595748314 |
| Width: | 0.16 m |
| Height: | 0.205 m |
| Length: | 0.205 m |
| Weight: | 3.21 kg |
| Quantity: | 4 |
Outer carton
| Barcode: | 15410595748317 |
| Width: | 0.335 m |
| Height: | 0.23 m |
| Length: | 0.44 m |
| Weight: | 13.9 kg |
| Quantity: | 16 |
Palet
| Barcode: | 35410595748311 |
| Width: | 0.8 m |
| Height: | 1.06 m |
| Length: | 1.2 m |
| Weight: | 280.7 kg |
| Quantity: | 320 |