Perla
Bowl 30xH5,5cm burgundy Perla
We are delighted to take you further into the enchanting world of our iconic Perla collection. In addition to the classic, elegant white, the Perla plates are now enriched with stylish shades of burgundy and grey. This collection offers endless possibilities for creating a unique table setting by combining these colours. The coloured Perla collection embodies the perfect fusion of minimalist design and contemporary influences.The Perla pieces are crafted using the innovative SiloxiHT formula, which combines thinness, light transparency, and durability for unparalleled elegance and robustness. Discover the timeless luxury of the Perla collection and add a touch of sophistication to any occasion.
39.95
(Excl. VAT)
Chargement...
We are delighted to take you further into the enchanting world of our iconic Perla collection. In addition to the classic, elegant white, the Perla plates are now enriched with stylish shades of burgundy and grey. This collection offers endless possibilities for creating a unique table setting by combining these colours. The coloured Perla collection embodies the perfect fusion of minimalist design and contemporary influences.The Perla pieces are crafted using the innovative SiloxiHT formula, which combines thinness, light transparency, and durability for unparalleled elegance and robustness. Discover the timeless luxury of the Perla collection and add a touch of sophistication to any occasion.
| SKU | 783575 |
|---|---|
| Marque | Chic |
| Collection | Perla |
| Type de produit | Bol |
| Nouveautés | 13 juin 2024 |
| Couleur principale | Rouge |
| Couleurs | Rouge |
| Matériel principal | Porcelaine |
| Matériaux | Siloxi HT Porcelaine |
| Finition | Glacis Réactif |
| Forme | Rond |
| Taille commerciale | 30xH5,5cm |
| Produit en | La Chine |
| Diamètre | 29.5 cm |
| Longueur (cm) | 29.5 |
| Largeur (cm) | 29.5 cm |
| Hauteur (cm) | 5.5 cm |
| Contenu (cl) | 198 |
| Poids | 0,835 kg |
| Passe au lave-vaisselle | Oui |
| Double paroi | Non |
| Convient pour aliments | Oui |
| Boîte cadeau | Non |
| Caractéristiques artisanales | Non |
| Passe au micro-ondes | Oui |
| Passe au four | Non |
| En matériaux recyclés | Non |
| Unités de commande | 4 |
| Code-barres de l'article | 5410595768660 |
Inner carton
| Barcode: | 25410595768664 |
| Width: | 0.09 m |
| Height: | 0.305 m |
| Length: | 0.305 m |
| Weight: | 3.34 kg |
| Quantity: | 4 |
Outer carton
| Barcode: | 15410595768667 |
| Width: | 0.305 m |
| Height: | 0.335 m |
| Length: | 0.325 m |
| Weight: | 10.02 kg |
| Quantity: | 12 |
Palet
| Barcode: | 35410595768661 |
| Width: | 0.8 m |
| Height: | 1.14 m |
| Length: | 1.2 m |
| Weight: | 240.48 kg |
| Quantity: | 288 |