Helix
Chopstick matte black Helix - set/6
Ready to redefine your tabletop aesthetics? The chopstick matte black 23 cm set from the Helix collection combines vintage flair with industrial chic. Crafted from high-quality, PVD-coated stainless steel, these sleek utensils are perfect for Asian cuisine or contemporary dining experiences in bustling restaurants or intimate bistros. A striking addition that withstands the demands of professional kitchens while maintaining an eye-catching presence on any table setting.
20.95
(Excl. VAT)
Chargement...
Helix is a unique blend of vintage and industrial design. This results in an innovative line of cutlery with a particularly aesthetic character. The high-quality PVD-coated stainless steel is available in three colours: matt black, gold and silver. These colours create a distinctive look and make Helix a striking addition to your table setting. Whether you are looking for a vintage or industrial theme, Helix fits your style perfectly!
| SKU | 614144 |
|---|---|
| Marque | Fine2Dine |
| Collection | Helix |
| Type de produit | Baguettes |
| Nouveautés | 15 juin 2023 |
| Couleur principale | Noir |
| Couleurs | Noir |
| Matériel principal | Métaux |
| Matériaux | stainless steel 18-10 |
| Forme | Oblong |
| Taille commerciale | 23cm |
| Produit en | La Chine |
| Diamètre | 23 cm |
| Largeur (cm) | 0.5 cm |
| Poids | 0,119 kg |
| Passe au lave-vaisselle | Oui |
| Double paroi | Non |
| Convient pour aliments | Oui |
| Boîte cadeau | Oui |
| Caractéristiques artisanales | Non |
| Passe au micro-ondes | Non |
| Passe au four | Non |
| En matériaux recyclés | Non |
| Unités de commande | 1 |
Outer carton
| Barcode: | 15410595756374 |
| Width: | 0.26 m |
| Height: | 0.215 m |
| Length: | 0.31 m |
| Weight: | 4.046 kg |
| Quantity: | 34 |
Palet
| Barcode: | 35410595756378 |
| Width: | 0.8 m |
| Height: | 1.15 m |
| Length: | 1.2 m |
| Weight: | 202.3 kg |
| Quantity: | 1700 |