Munduk
Bowl 19xH8cm grey Munduk
This rustic collection in strong chip-resistant porcelain immediately adds character to your table! The characteristic upstanding rim ensures the stackability of the items and it guarantees multiple food presentation and plating techniques. All products within the Munduk collection are finished with a reactive glaze. Therefore they look slightly different, but fit beautifully together. The dark green swirls will emmerse you into the mystic world of tableware. The grey variant is a secured choice for every dining facility.Purchasing this collection entitles you to a 2-year Edge Chip Warranty.
14.95
(Excl. VAT)
Bezig met laden...
This rustic collection in strong chip-resistant porcelain immediately adds character to your table! The characteristic upstanding rim ensures the stackability of the items and it guarantees multiple food presentation and plating techniques. All products within the Munduk collection are finished with a reactive glaze. Therefore they look slightly different, but fit beautifully together. The dark green swirls will emmerse you into the mystic world of tableware. The grey variant is a secured choice for every dining facility.Purchasing this collection entitles you to a 2-year Edge Chip Warranty.
| SKU | 604370 |
|---|---|
| Merk | Fine2Dine |
| Collectie | Munduk |
| Producttype | Kom |
| Nieuwste | 15 jun 2022 |
| Hoofdkleur | Grijs |
| Kleuren | Grijs |
| Hoofdmateriaal | Porselein |
| Materialen | Porselein |
| Afwerking | Reactieve Glazuur |
| Vorm | Rond |
| Commerciële afmetingen | 19xH8cm |
| Geproduceerd in | China |
| Diameter | 19 cm |
| Lengte (cm) | 19 |
| Breedte (cm) | 19 cm |
| Hoogte (cm) | 8 cm |
| Inhoud (cl) | 110 |
| Gewicht | 0,81 kg |
| Vaatwasbestendig | Ja |
| Dubbelwandig | Nee |
| Voedselveilig | Ja |
| Geschenkverpakking | Nee |
| Handgemaakte features | Nee |
| Microgolfovenbestendig | Ja |
| Ovenbestendig | Nee |
| Gerecycleerd materiaal | Nee |
| Besteleenheden | 4 |
| Barcode item | 5410595748310 |
Inner carton
| Barcode: | 25410595748314 |
| Width: | 0.16 m |
| Height: | 0.205 m |
| Length: | 0.205 m |
| Weight: | 3.21 kg |
| Quantity: | 4 |
Outer carton
| Barcode: | 15410595748317 |
| Width: | 0.335 m |
| Height: | 0.23 m |
| Length: | 0.44 m |
| Weight: | 13.9 kg |
| Quantity: | 16 |
Palet
| Barcode: | 35410595748311 |
| Width: | 0.8 m |
| Height: | 1.06 m |
| Length: | 1.2 m |
| Weight: | 280.7 kg |
| Quantity: | 320 |